TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK

Tudi letos smo na tretji petek v novembru, 19. 11. 2021, obeležili Dan slovenske hrane in spremljajoči Tradicionalni slovenski zajtrk (TSZ).

Vsi učenci šole smo se v petek, 19. 11. 2021, zbrali v svojih matičnih učilnicah in v okviru razrednih ur zaužili tradicionalni slovenski zajtrk. Slogan letošnjega Tradicionalnega slovenskega zajtrka je bil »Zajtrk s sadjem – super dan!«.  Z zajtrkom smo poudarili pomen slovenskih pridelovalcev hrane, pomen opraševanja čebel in letos še posebej pomen sadja in zelenjave v naši prehrani.

Naša šola se je letos pridružila tudi  vseslovenski akciji priprave tradicionalnega slovenskega kosila. Tradicionalna kosila smo na jedilnik že uvrščali, tudi v nadaljevanju šolskega leta bomo otrokom večkrat ponudili kosilo, ki je značilno za različne regije Slovenije.